Czego słuchać w trakcie pracy 2/2017

Cześć! Oto nadchodzę z najnowszą porcją dźwiękowych inspiracji! Wszystkie, jak zawsze, przesłuchane przeze mnie od pierwszej do ostatniej sekundy i w 100% godne polecenia. Przed Tobą prawie 15 godzin słuchania. 🙂

Jeśli chcesz wcześniej poczytać o atutach słuchania przy pracy lub obejrzeć całą listę polecanych przeze mnie podcastów, zapraszam Cię do pierwszego artykułu z tej serii. Zaczynamy!

Podcasty:

1. O pasjobiznesie i drodze do wolności

Lepiej Teraz, odcinek #31 Jak osiągnąć wolność finansową. | Czas: 55 min.

Rozmowa z Magdaleną Chołuj o… życiu. To znaczy teoretycznie o dochodach pasywnych i odpowiedzialności za swoje finanse. 😉 W praktyce również o pasji, własnej drodze, i o tym, że wszystkie, naprawdę WSZYSTKIE sytuacje w naszym życiu przynoszą nam korzyść, nawet jeśli początkowo nie potrafimy o nich tak pomyśleć. Nie mogłam nie polubić.

2. O motywacji i samodyscyplinie

WNOP, odcinek #93 Jak się motywować? | Czas: 51 min.

Motywacja to temat powracający u każdego, kto pracuje na swoim. W podcaście Michał Szafrański opowiada o tym, ile sfer życia musi zdrowo funkcjonować, żebyśmy nie musieli zabiegać o dodatkową motywację. Nie wystarczy lubić swoich obowiązków, trzeba jeszcze zadbać o higienę pracy, zdrowie, cel, wartości, przekonania, etc. Lista jest długa.

Podcasty Michała zawsze są megawartościowe i bardzo inspirujące, ale nie spodziewałam się, że Michał tak dużo miejsca poświęci zdrowiu fizycznemu i psychicznemu – odpowiedniemu nawadnianiu, witaminie B12, snowi, afirmacjom, etc. Świetnie, że o tym mówi! Ten element często jest pomijany, a bez zadbania o swój organizm i zdrowie psychiczne, naprawdę nie zajdziemy daleko.

Jeśli ten temat Cię interesuje, zajrzyj też do artykułu O motywacji bez przymusu.

Audiobooki:

3. O akceptacji i miłości do samego siebie i innych

Don Miguel Ruiz, Ścieżka miłości. | Czas: 3 h 43 min.

O Ścieżce miłości pisałam wcześniej we wpisie 5 książek, które zaskoczyły mnie w 2016. To książka prawdziwie zmieniająca podejście do świata i do budowania związków. Wiadomo, że najważniejszą relacją jest ta z samym sobą, ale w Ścieżce miłości temat ten znajduje tyle punktów odniesienia, że kolejne klapki w głowie się otwierają. Szczerze polecam niezależnie od tego, czy jesteście z kimś, czy wiedziecie życie singla, czy Wasze związki są szczęśliwe, czy nie, długie czy krótkie – to po prostu książka o wszystkich rodzajach relacji – z partnerem i z bliskimi, z innymi ludźmi, a przede wszystkim z sobą samym.

PS. Pamiętaj, że nie musisz kupować audiobooków – ja zawsze sprawdzam, czy są dostępne w bibliotekach miejskich i wypożyczam, całkowicie za darmo. 🙂

4. O damsko-męskiej miłości absolutnej

Francis Scott Fitzgerald, Wielki Gatsby. | Czas: 5 h 9 min.

Wielki Gatsby to klasyka literatury i piękna opowieść o miłości całkowitej, choć niestety, jak to zwykle w dziełach literatury bywa, niezbyt dobrze ulokowanej. Jeśli film Wam się nie podobał, nie zrażajcie się, książka jest o wiele lepsza. I nie trzeba szukać jej w bibliotece, dostępna jest całkowicie za darmo, na Spotify (link w nagłówku). 🙂

Albumy:

5. Trochę jazzu i elektroniki w jednym

Robert Glasper, Covered. | Czas: 1 h 11 min.

Jeśli lubisz współczesny jazz i połączenie fortepianu z syczącą perkusją lub odrobiną elektroniki, to płyta dla Ciebie. Przewiń tekstowe Intro, a najlepiej przeskocz do utworu numer trzy – Przy Reconer pracuje się tak dobrze, że czasem zapętlam go na całą godzinę. Ale absolutnie nie dlatego, że reszta płyty mnie nie wciąga – uwielbiam też The Worst, So Beautiful, Good Morning – wszystkie kawałki idealnie nadają się do pracy! Może z wyjątkiem trochę nieprzewidywalnego In Case You Forgot, jeśli nie lubisz wściekłego jazzu (uspokajam, w 3/4 to płyta bardzo spokojna).

6. Monotonia zjechanego winyla

Question & Freddie Joachim, Study Guide. | Czas: 51 min.

Jeśli podczas pracy wolisz bardziej monotonne kawałki, spodoba Ci się Study Guide – płyta pełna utworów z wyraźnym beatem i subtelną, jazzową melodyką krążącą gdzieś na drugim planie. Jest klimat. Kolejne utwory brzmią jak stare, zacięte w gramofonie i trochę zjechane winyle, a ciągle powracający motyw, wokół którego buduje się fortepianowa narracja, daje dobre flow przy pracy. Bardzo lubię!

7. Czyste piękno – najlepsza płyta EVER!

Pink Floyd, Pulse. | Czas: 2 h 27 min.

Na koniec coś iście wyjątkowego. Chyba jeszcze nigdy nie pisałam o tym, że jednym z moich ulubionych zespołów jest grupa Pink Floyd (choć może dało się to zauważyć we wpisie o tym, jak to wybraliśmy się na koncert Davida Gilmoura do Wrocławia 😀 ). Nie wierzę, że są na sali osoby, które nie znają tego albumu, ale jeśli tak – nadrabiać zaległości! To dwie płyty z koncertu, czeka więc na Was prawie dwie i pół godziny świetnej muzyki. Idealnej do pracy. Idealnej do wszystkiego. Jeśli tylko nie zaczniesz się wczuwać w połowie piątej minuty Shine on You Crazy Diamond… 😉


Znajdziesz tu coś dla siebie?

Mam nadzieję, że tak! Jestem bardzo ciekawa jakich treści Ty lubisz słuchać pracując. Może audiobooki i podcasty Cię rozpraszają i potrzebujesz większego poziomu skupienia? A może jest coś, co sama możesz mi polecić? Wartościowych treści nigdy dość! 🙂

W serii ukazały się ostatnio (najedź na zdjęcie):

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych wpisów, możesz śledzić mnie na Facebooku i w serwisie Bloglovin’.

Kim jestem?

Aneta Kicman

Fotograf, freelancerka, magister filologii polskiej, optymistka, miłośniczka roślinnego jedzenia i życia w zgodzie ze sobą.

Moja firma:

Notatki z marginesów:

Miłość jest sposobem bycia. Energią emanującą z nas, gdy uwolnimy to, co ją blokuje.

- David R. Hawkins

Linki polecające:

Czego słuchać w trakcie pracy:

Ostatnio na blogu:

Zobacz również:

Instagram