Zrobiłam dla Ciebie zdjęcia 10/2018 | Początek jesieni

Bank zdjęć to nowy cykl postów na Zenblogu, ze zdjęciami do wykorzystania w ramach darmowej licencji CC-NC. Jeśli jeszcze nie widziałaś pierwszego wpisu z tej serii – klikaj śmiało, z wrześniowych zdjęć nadal można korzystać! 🙂

Tymczasem zapraszam na październikową, już trochę jesienną, paczkę zdjęć.

Idea zenkowego banku zdjęć

Zenkowy bank zdjęć to odpowiedź na popularne banki ze stockowymi zdjęciami, które pojawiają się na co drugim blogu i wszyscy mamy ich dosyć. Chcę, by w przyszłości zenkowe zdjęcia były dostępne z krótkim okresem pobierania, za to często pojawiały się nowe. 🙂

Jak długi będzie czas pobierania i jak często będą pojawiać się nowe paczki? Wszystko zależy od tego, ile osób będzie chciało z nich korzystać, dlatego możesz śmiało udostępniać ten post innym. Czym więcej chętnych, tym częściej będę mogła wstawiać nowe zdjęcia i zwiększy się ich rotacja.

Dla kogo jest zenkowy bank zdjęć?

Dla Ciebie, jeśli brakuje Ci czasu na pracę nad własnym blogiem lub wolisz poświęcić ten czas na inne rzeczy niż fotografowanie. Wiem, jak czasochłonne potrafi być zrobienie zdjęć, zgrywanie kart, edycja, a potem przygotowanie zdjęć do sieci.

Dla Ciebie, jeśli z reguły robisz własne zdjęcia, ale zdarza Ci się obsuwa w publikacji, bo nie miałaś kiedy chwycić za aparat. Czasem dobrze mieć w zapasie kilka zdjęć dobrej jakości – gotowych do publikacji na już.

Dla Ciebie, jeśli poruszasz tematy związane z psychologią, lifestylem, muzyką lub innymi dziedzinami, dla których zdjęcia natury mogą być uniwersalnym tłem. Sama korzystam ze zdjęć natury przy większości tematów poruszanych na Zenblogu.

Dla Ciebie, jeśli fotografia to po prostu nie Twoja bajka lub z różnych powodów nie masz możliwości zrobienia własnych zdjęć dobrej jakości. Nie jesteś skazana na zdjęcia z telefonu, słabe lub stockowe.

Na koniec, dla Ciebie, jeśli po prostu zdjęcia Ci się podobają i chcesz je wykorzystać! 🙂 Będzie mi supermiło!

Jeśli wolisz zrobić własne zdjęcia

Jak zawsze ogromnie zachęcam do robienia własnych zdjęć na blog i dla siebie.

Jeśli chcesz poprawić ich jakość, możesz skorzystać z wpisów poniżej. Świetny aparat wcale nie jest niezbędny – o wiele bardziej liczy się dobre nastawienie, umiejętności i kreatywność!


Październikowy bank zdjęć „Początek jesieni”

W październikowym banku zdjęć mam dla Ciebie kilka kadrów z naszego wrześniowego wyjazdu – o tym jak było na Mazurach, możesz poczytać tutaj. 🙂

Przygotowałam też coś z myślą o jednej z Was, która ostatnio pisała, że zdjęcia natury zupełnie nie pasują do tematyki jej bloga. W końcu jesień to też włóczki, ciepłe szaliki i swetry, prawda? A te trzy kolory zupełnie mnie ujęły!

Mam nadzieję, że zdjęcia się przydadzą – będę wdzięczna za wieści w komentarzu.

Jak korzystać ze zdjęć?

1. Zdjęcia udostępnione są na licencji CC-NC. To znaczy, że możesz je kopiować, użytkować i publikować w celach niekomercyjnych, zupełnie za darmo.

2. Każde zdjęcie pobrać można klikając na miniaturze prawym przyciskiem myszy i wybierając Zapisz obraz jako…

3. Nie musisz oznaczać mnie jako autora, choć będzie mi miło, jeśli to zrobisz, linkując do Zenka. 😀

To wszystko! 🙂

Ważne: Ponieważ chciałabym wiedzieć, czy zdjęcia się przydają, napisz mi w komentarzu, jeśli zdecydujesz się na ich użycie. 🙂 Możesz nawet podlinkować swoje wpisy z nimi. <3


Pięknego dnia i pięknych wpisów!

Możesz polubić fanpage Zenbloga i śledzić blog w serwisie Bloglovin’ i na Instagramie. Będzie mi miło, jeśli dołączysz do obserwujących lub podzielisz się tym wpisem z innymi.

Inne wpisy, które mogą Ci się spodobać:

 

Kim jestem?

Aneta Kicman

Fotograf, freelancerka, magister filologii polskiej, optymistka, miłośniczka roślinnego jedzenia i życia w zgodzie ze sobą.

Moja firma:

Notatki z marginesów:

Miłość jest sposobem bycia. Energią emanującą z nas, gdy uwolnimy to, co ją blokuje.

- David R. Hawkins

Linki polecające:

Czego słuchać w trakcie pracy:

Ostatnio na blogu:

Zobacz również:

Instagram