Czego słuchać w trakcie pracy 09/2017

Cześć!

Nadchodzę z nową porcję treści do słuchania w trakcie pracy. Tym razem kilka podcastów, jeden wywiad i playlista ze spokojną muzyką rodem z najbardziej klimatycznych kawiarni – łącznie około 9 godzin słuchania! Siadamy do pracy, wkładamy na głowę słuchawki i startujeeemy! 🙂

W cyklu ukazały się do tej pory:

Na czym budować poczucie własnej wartości – w życiu i w biznesie

Podcast Lepiej Teraz #065: Na czym budować poczucie własnej wartości? Michał Górecki.

Na początek świetna rozmowa Radka Budnickiego z Lepiej Teraz z Michałem Góreckim. O dojrzałym życiu i poczuciu spełnienia, fałszywej dumie i identyfikowaniu się, odpowiedzialności za swoje szczęście TERAZ i o dojrzałym podejściu do biznesu i kariery zawodowej.

Jak efektywnie wykorzystać martwy sezon w swoim biznesie

To się opłaca #017: Dziesięć sposobów na wykorzystanie czasu bez zleceń.

Zbliża się zima, a to dla wielu freelancerów okres spowolnienia lub nawet zawieszenia działalności w oczekiwaniu na przyszłoroczne zlecenia. Dla innych tym momentem w roku jest lato. Nawet jeśli nie możemy wywiesić karteczki „zamknięte” i całkowicie oddać się leniuchowaniu, to dla wielu z nas są momenty w roku, kiedy pracy jest po prostu mniej. Oto odcinek idealnie wpisujący się w potrzeby osób, których praca jest stricte sezonowa lub występują w niej mniej intensywne momenty.

Jak wziąć się do pracy po powrocie z urlopu

Michał Szafrański, WNOP #105, Jak wziąć się do pracy po powrocie z urlopu – praktyczne wskazówki dla etatowca i freelancera.

W opozycji do odcinka podcastu Agnieszki Skupieńskiej, Michał przygotował skondensowany i napakowany treścią poradnik o tym, jak wrócić do efektywnej pracy zaraz po urlopie. W końcu dla niektórych z nas (w tym dla mnie) jesień nie jest momentem na zwolnienie obrotów.

Jak zacząć tworzyć jeszcze lepsze miejsce w sieci

Po Nitce Ariadny #035: Tworzenie wartościowych treści w Internecie.

U Ariadny Wiczling gościł Andrzej Tucholski – postać znana wszystkim, którzy szukają w Internetach rad dotyczących produktywności i zarządzania sobą (i swoim życiem). Z Andrzejem łączy mnie zamiłowanie do stoicyzmu i analityczne podejście do tematu rozwoju osobistego w zgodzie ze sobą. U Ariadny opowiadał o tym, jak wznieść tworzone przez siebie treści do Internetu na wyższy poziom.

Dlaczego wydaje nam się, że większość osób myśli dokładnie tak jak my

Andrzej Tucholski, Fałszywa powszechność – prof. Dariusz Doliński o wpływie społecznym i samoutrudnianiu.

Niecałe 20 minut zgłębiania wiedzy na temat dzisiejszego wpływu społecznego. Odpowiedź na pytanie dlaczego przeceniamy powszechność własnych opinii i jak to się dzieje, że Internet utrzymuje nas w tym fałszywym przekonaniu. Nie sądzę, by dla osób sprawnie poruszających się w sieci, ta wiedza była dużym zaskoczeniem, ale same wnioski płynące z zauważenia tych mechanizmów są bardzo ciekawe.

Muzyka z klimatycznej kawiarni

Spotify, playlista: Your Favorite Coffeehouse

Na koniec coś dla wszystkich, którzy lubią pracować przy spokojnej muzyce tła: polecana przez Michała Góreckiego w podcaście Lepiej Teraz playlista, którą Michał stosuje zamiast budzika. U mnie świetnie sprawdza się do czytania książek, pisania lub pracy nad zdjęciami.


I jak?

Jak zawsze jestem ciekawa, czy udało Ci się znaleźć tu treści dla siebie. 🙂 Czekam też na Twoje polecenia wartościowych podcastów, muzyki i audiobooków, których Twoim zdaniem warto słuchać w trakcie pracy.

Praca i potrzeby każdej osoby są inne. Ja w międzyczasie najczęściej obrabiam zdjęcia, ktoś inny pisze artykuł lub uczy się, jeszcze inni są w trasie, malują, programują, projektują. Możemy potrzebować czegoś zupełnie innego, dlatego tym chętniej poczytam o tym, czego Wy słuchacie! Warto przetestować różne formy i znaleźć tę najlepszą dla siebie. 🙂


Zapraszam Cię do obserwowania Zenbloga na Facebooku i w serwisie Bloglovin’. Jeśli masz ochotę poznać mnie bliżej, wpadnij śmiało na zenblogowy Instagram.


Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Kim jestem?

Aneta Kicman

Fotograf, freelancerka, magister filologii polskiej, optymistka, miłośniczka roślinnego jedzenia i życia w zgodzie ze sobą.

Moja firma:

Notatki z marginesów:

Miłość jest sposobem bycia. Energią emanującą z nas, gdy uwolnimy to, co ją blokuje.

- David R. Hawkins

Linki polecające:

Czego słuchać w trakcie pracy:

Ostatnio na blogu:

Zobacz również:

Instagram